Pamukkale – Hierapolis Turu

Rezervasyon

  Adınız *

  Soyadınız *

  Telefon *

  Tur/Aktivite *

  Tarih *

  Kişi Sayısı *

  Açıklama

  Sadece bir günlük bir ziyaret ile kolaylıkla tatilinize dahil edebileceğiniz Pamukkale Turu, şaşırtıcı tarihi ve doğası ile Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Günün erken saatlerinde Fethiye’den ayrıldıktan sonra yol üzerinde bir köyde kahvaltı molası veriyoruz (Şafak Restorant – Bekçiler Köyü). Toros dağlarına çıkıp inen ve farklı manzaralarla bezeli yolculuğumuz sonunda Pamukkale’ye varıyoruz. Yol boyunca iklimi daha farklı tarım alanlarından geçerken Türkiye’deki bölgeler arasındaki çeşitliliği bu kısa yolculukta gözlemlemiş olacaksınız.
  Pamukkale‘ye yaklaştıkça, kalsiyum ve minerallerce zengin suların tepelerden akmasıyla meydana gelmiş olan bu doğa harikasının ününün boşuna olmadığına siz de katılacaksınız. Kalsiyum-oksitin sıcak suda çözülmesiyle meydana gelen ve UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunan beyaz travertenler milyonlarca yılda oluşmuştur. Tekrar eden jeolojik etkinlikler sayesinde Pamukkale sürekli yenilenmektedir. Minik ılık su havuzlarında uzanabilir, fotoğraflar çekebilir ve sıradışı bir seçenek olarak tepelerin üzerindeki rahatlatıcı ve doğurganlık verdiğine inanılan Kleopatra Havuzları‘nda yüzerek hoşça vakit geçirebilirsiniz. Tanrının cömertliğinin bir göstergesi olan bu yerin üzerinizdeki etkisi kolay kolay üzerinizden geçmeyecek.
  Antik hamam şehri Hierapolis de hemen yanıbaşınızda. 2300 yılı aşkın bir zamandır her zaman bir şifa merkezi olan bu antik şehir tapınakları, kiliseleri, Roma hamamları, antik mezarları ve dünyanın en iyi şekilde muhafaza edilmiş olan tiyatrolarından biriyle tüm arkeoloji severlere kucak açıyor. Bu turda edineceğiniz anılar sizi yine buraya gelmeye teşvik edecek. Mobius Travel ile Pamukkale Turu‘na bir kez çıktıktan sonra tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz!

  Ücrete Dahil Servisler
  Rehberlik, ulaşım, sigorta, Pamukkale giriş ücreti, açık büfe kahvaltı ve öğle yemeği.

  Dahil Olmayanlar
  Antik havuz giriş ücreti(Kleopatra) (32.50 tl isteğe bağlı) ve içecekler.

  Yanınıza Almanız Gerekenler
  Havlu, mayo, plaj malzemeleri, kişisel harcamalar için bir miktar para

  Go to Top